História

Banda vznikla v novembri roku 1992 v malej petržalskej pivnici, kde po krúžku rádioamatérov zostalo dosť techniky potrebnej na provizórne pirátske vysielanie. Takmer pol roka obyvatelia štyroch priľahlých panelákov každý večer sledovali falošné správy, v ktorých Banda zabudla spomenúť rozdelenie ČSFR. Po zapečatení vysielacej pivnice vyšetrovacími orgánmi, chodili na políciu sťažnosti. Ľudia chceli späť vysielanie Bandy.

 

Približne v tej dobe sme ale po celom slovensku pomáhali kopať jamy pre káblovku, aby sme urýchlili digitalizáciu. Bez nej by sme nemohli pokračovať v tom, v čom sme najlepší. Obraz a zvuk, ktorý zatrasie základmi.

 
 

Zlomový rok 2006. Konečne sme pochopili kam až siahajú naše možnosti a preto nám bolo ľúto si všetko nechať pre seba. Nádherný pocit z utajenej činnosti sme nahradili nádherným pocitom z predávania framov za pár korún.

Rok 2009. Konkurencia nás zvykne zo závisti neprávom obviňovať z nadmerného užívania digitálnych technológií. Klikáme na videá z pasie a sme alergickí na zlý obsah ktorejkoľvek obrazovky. Preto radšej robíme veci, ktoré radi pozeráme. Lebo fungujú.