Filter

Cinetype

Banda

Blog

Takto si vie zloducha užiť jedine herec

Väčšina postáv, ktoré dabujeme bývajú pre hercov výzvou. Najmä preto, že aj do hereckého prejavu Američanov prenikajú rôzne popkultúrne odkazy, sitkomové herecké skratky a občas aj prešpekulované slovné hračky. Raz za čas sa však vyskytne skutočne skvostný oriešok. Napríklad nová záporná postava v druhom pokračovaní filmu Kung fu Panda: LORD SHEN.

Jeho originálny herecký a hlasový prejav vytvoril Gary Oldman. Herec, ktorý je známy postavami psychopatov alebo aspoň tými na hranici zdravého rozumu. Pričom každej z nich vytvára osobitý prejav. Za všetky spomeniem aspoň Stansfielda z Leona alebo Zorga z Piateho elementu.
Casting na Lorda Shena prebehol pomerne rýchlo. Od začiatku sme sa snažili presadiť Mira Nogu, čo sa nakoniec podarilo. Nielen kvôli jeho charakteristickému hlasu, ale aj kvôli tomu, že je vynikajúcim hercom. Práve vďaka nemu je slovenský Hádes z Herkula nezabudnuteľný.

Zloduch v detskom filme totiž musí byť desivý a zároveň vtipný. Shen je navyše pomstychtivý, zákerný a sám o sebe presvedčený, že patrí na trón celen Číny. Nafúkaný ako páv. Keď sa v jeho výpočtoch vyskytne niečo, s čím nepočítal, obratne prehodí výhybku a pokračuje ďalej - opäť podľa plánu.
Táto postava si zo strany herca vyžadovala nájsť hneď niekoľko spôsobov ako byť zlý a pritom si stále zachovať civilný prejav.  Taký je Miro Noga a taká je aj slovenská verzia Lorda Shena.
Nahrávanie malo pekný happy end. Na zvukovom mixe v Londýne sme opäť raz dostali pochvalu za skvele odvedenú prácu.

Sme malá krajina, ale máme tu fakt šikovných a tvorivých ľudí.

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

Youtube

Facebook

Twitter

Flickr

13.06.2011 > Posted in Dabing by Anna.